Sari la continut

Iisus Hristos
Cei ce nu sunt multumiti cu cele ce le au la indemana pentru trai, ci poftesc mai mult, se fac robi patimilor, care apoi tulbura sufletul si ii insufla ganduri si inchipuiri ca cele ce le au sunt rele. Si dupa cum hainele mai mari decat masura impiedica la miscare pe cei ce se lupta, asa si dorinta avutiei peste masura impiedica sufletele sa lupte sau sa se mantuiasca (Sf.Antonie Cel Mare -- Filocalia vol.1)

Traficul site-ului nostru este monitorizat si promovat de:

Colectie hub-uri DC++ cu resurse ortodoxe

21 postari la acest topic

#1 | pid:995 | tid:587
BogdanO

Avansat

• cruce Operator
  • 1251 Posturi:
  • Parte:Barbateasca
  • Preocupari:invatatura ortodoxa a sfintilor parinti
  • Confesiune:crestin-ortodox

La acest topic puteti posta orice hub dc++ de pe care puteti descarca resurse ortodoxe

Huburi dc++ unde puteti gasi resurse ortodoxe:

Hubul Comunitatea Mirenilor Ortodocsi
(Programul hubului intre 9:00 AM si 1:00 AM )
dchub://mireanul-ortodox.go.ro:4012 (adresa stabila)
dchub://mireanul-ortodox.zapto.org:4012
† ....Nu stii că, de ti-ai vărsa sângele tău pentru El, nici asa n-ai făcut ce erai dator să faci că altul e sângele Stăpânului, si altul sângele robului! Pocăieste-te si întoarce-te înainte de iesirea sufletului, ca nu cumva să vină moartea si tot leacul pocăintei să fie fără de folos. Că aici, pe pământ, are putere pocăinta;si numai aici; în iad n-are nici o putere. Să căutăm pe Domnul, cât avem timp! ...† (Sf.Ioan Gura de Aur)
"Tine-ti mintea in iad si nu deznadajdui" (Sfantul Siluan Athonitul)
"învatarea de vorbe nu foloseste nimic, daca lipseste purtarea sufletului cea placuta lui Dumnezeu. Dar pricina tuturor relelor este amagirea si ratacirea si necunostinta lui Dumnezeu † (Sf.Antonie Cel Mare)
"Credinţa dreaptă nu ne foloseşte cu nimic, atunci când avem o viaţă stricată"(Sf.Ioan Gura de Aur)
"283. Cunostinta fara lucrare, nu va mîntui pe nimeni în ziua mortii si a dreptei judecati a lui Dumnezeu.
284. Vai de noi, cei de azi, care ne silim sa învatam teorie multa si nu luam aminte la sudoarea cea din lucrare si la filosof ia cea din traire."

#2 | pid:2102 | tid:587
johny19

Incepator

• cruce Membri
  • 0 Posturi:
multumesc...

#3 | pid:6747 | tid:587
ionutt

Incepator

• cruce Membri
  • 0 Posturi:
  • Confesiune:crestin-ortodox
multumesc si Doamne ajuta la toata lumea ce se osteneste pentru a duce mai departe credinta ortodoxa asa cum am mostenit-o...

#4 | pid:7095 | tid:587
TOPAZALEX

Incepator

• cruce Membri
  • 0 Posturi:
  • Confesiune:ortodox
nu pot sa intru pe huburi-le acestea 2 nu stiu de ce si nu pot sa downloadez va rog ajutati-ma

#5 | pid:7593 | tid:587
iwanna

Incepator

• cruce Membri
  • 0 Posturi:
  • Confesiune:crestin
Nici eu nu pot sa descarc nimic......

#6 | pid:7595 | tid:587
Luca.O

Avansat

• cruce Membru Deplin
  • 1578 Posturi:

Vizioneaza Postiwanna, in data de 27 November 2013 - 03:53 PM, a spus:

Nici eu nu pot sa descarc nimic......

Probabil la ora la care ati intrat nu erau utilizatori pe hub cu resurse.Hubul propriu-zis nu detine resursele, ci userii care se contecteaza pe hub.Hubul este doar un "loc de intalnire".
Din cate imi amintesc, puteti descarca doar de la userii inregistrati.
Probabil ca seara se strang pe hub, si aveti mai multe sanse sa-i gasiti.

#7 | pid:7894 | tid:587
emrys

Incepator

• cruce Membru Deplin
  • 2 Posturi:
de ce cand incerc sa descarc de la un utilizator cu cheie imi arata conectare si apoi deconectare?inainte puteam sa descarc dar acum nu mai pot,ma poate ajuta cineva?

#8 | pid:7895 | tid:587
Luca.O

Avansat

• cruce Membru Deplin
  • 1578 Posturi:

Vizioneaza Postemrys, in data de 28 May 2014 - 08:13 AM, a spus:

de ce cand incerc sa descarc de la un utilizator cu cheie imi arata conectare si apoi deconectare?inainte puteam sa descarc dar acum nu mai pot,ma poate ajuta cineva?
Cel mai bine, cred ca ar trebui sa luati legatura cu operatorii/administatorii hubului pe care va conectati.

#9 | pid:7896 | tid:587
emrys

Incepator

• cruce Membru Deplin
  • 2 Posturi:
si cum pot lua legatura cu ei,hubul este dchub://mireanul-ortodox.zapto.org:4012

#10 | pid:7897 | tid:587
Luca.O

Avansat

• cruce Membru Deplin
  • 1578 Posturi:

Vizioneaza Postemrys, in data de 30 May 2014 - 10:12 AM, a spus:

si cum pot lua legatura cu ei,hubul este dchub://mireanul-ortodox.zapto.org:4012
Pai trebuie sa fie ceva pe hub la ei acolo o adresa de contact sau o modalitate de a intra in legatura cu dansii.Cititi cu atentie mesajele care le primiti pe hub la conectare.

1 User(i) citesc acest topic

0 memberi, 1 vizitatori, 0 useri anonimi