Sari la continut

Iisus Hristos
Recunostinta catre Dumnezeu si vietuirea cea buna este roada omului care place lui Dumnezeu. Si precum roadele pamantului nu se coc intr-un ceas, ci dupa vreme si ploi si ingrijire, asa si roadele oamenilor se fac minunate prin ne vointa, prin luare aminte, prin staruinta de vreme indelungata, prin infranare si prin rabdare. Iar daca facand aceasta iti vei parea vreodata evlavios, nu-ti crede tie cata vreme esti in trup, ci socoteste ca nimic din ale tale nu e placut inaintea lui Dumnezeu. Caci sa stii ca nu e usor omului sa pazeasca nepacatuirea pana la sfarsit. (Sf.Antonie Cel Mare -- Filocalia vol.1)

Traficul site-ului nostru este monitorizat si promovat de:

Despre tehnica bioterapeutica Prananadi

32 postari la acest topic

#31 | pid:8055 | tid:331
Luca.O

Avansat

• cruce Membru Deplin
  • 1578 Posturi:
  • Parte:Barbateasca
  • Confesiune:ortodox

Vizioneaza PostBianca Alexandra, in data de 03 January 2015 - 09:04 PM, a spus:

Buna seara, numele meu este Bianca si am simtit nevoia de a va impartasii parerea mea referitoare la acest subiect. Sunt crestina, cred in Dumnezeu dar la fel cred si faptul ca nebanuite sunt caile Domnului atunci cand incearca sa ne ajute. Am facut gradul I prananadi si pot sa va afirm ca nu ma indepartat de Dumnezeu si nici nu m-a facut sa ma cred o fiinta superioara celorlalte din contra, mi-a intarit credinta in Dumnezeul care ne calauzeste pasii. Faptul ca te armonizezi cu natura, cu tine insuti si cu insusi Dumnezeu nu poate sa reprezinte o lucrare a diavolului. El ( Dumnezeu) ne ajuta pe toate caile si in modul in care noi ne simtim mai aproape de El. De ce sa judecam oamenii dupa modul in care aleg sa creada in Divinitate? Sa fim crestini iubindu-ne aproapele, deschizandu-ne mintea spre ce e nou si sa nu mai fim optuzi ( nu incerc sa ofensez pe nimeni). Prananadi te invata sa pui accent pe suflet si pe minte si mai apoi pe trup, sa crezi in tine, in fortele proprii si in Divinitatea care prin credinta te poate ajuta. Acolo unde exista credinta exista Dumnezeu si daca Dumnezeu exista atunci suntem binecuvantati!
Cine are urechi de auzit sa auda iar cine are minte sa ia aminte! O seara plina de pace va doresc! :)

Daca sunteti crestin ortodox si traiti in tainele Bisericii Ortodoxe(spovedanie,impartasanie etc.) cel mai bine ar fi sa cereti sfatul parintelui duhovnic la care va spovediti daca ceea ce practicati e bine sau nu;fara indrumarea unui parinte duhovnic ne ratacim pe calea mantuirii si chiar putem sa ne pierdem sufletul

#32 | pid:8450 | tid:331
tvsorin

De al casei

• cruce Membri
  • 12 Posturi:
  • Confesiune:Ortodox
Bianca draga, deja recunosc in cuvintele tale invatatura seducatoare a prananadi, dar si dulcea naivitate pe care si eu am avut-o la primele grade!... Sa te ocroteasca Domnul Iisus oriunde vei merge!
Doamne ajuta!

Sorin

#33 | pid:8451 | tid:331
tvsorin

De al casei

• cruce Membri
  • 12 Posturi:
  • Confesiune:Ortodox

Vizioneaza PostBianca Alexandra, in data de 03 January 2015 - 09:04 PM, a spus:

Buna seara, numele meu este Bianca si am simtit nevoia de a va impartasii parerea mea referitoare la acest subiect. Sunt crestina, cred in Dumnezeu dar la fel cred si faptul ca nebanuite sunt caile Domnului atunci cand incearca sa ne ajute. Am facut gradul I prananadi si pot sa va afirm ca nu ma indepartat de Dumnezeu si nici nu m-a facut sa ma cred o fiinta superioara celorlalte din contra, mi-a intarit credinta in Dumnezeul care ne calauzeste pasii. Faptul ca te armonizezi cu natura, cu tine insuti si cu insusi Dumnezeu nu poate sa reprezinte o lucrare a diavolului. El ( Dumnezeu) ne ajuta pe toate caile si in modul in care noi ne simtim mai aproape de El. De ce sa judecam oamenii dupa modul in care aleg sa creada in Divinitate? Sa fim crestini iubindu-ne aproapele, deschizandu-ne mintea spre ce e nou si sa nu mai fim optuzi ( nu incerc sa ofensez pe nimeni). Prananadi te invata sa pui accent pe suflet si pe minte si mai apoi pe trup, sa crezi in tine, in fortele proprii si in Divinitatea care prin credinta te poate ajuta. Acolo unde exista credinta exista Dumnezeu si daca Dumnezeu exista atunci suntem binecuvantati!
Cine are urechi de auzit sa auda iar cine are minte sa ia aminte! O seara plina de pace va doresc! :)
Bianca draga, deja recunosc in cuvintele tale invatatura seducatoare a prananadi, dar si dulcea naivitate pe care si eu am avut-o la primele grade!... Sa te ocroteasca Domnul Iisus oriunde vei merge!
Doamne ajuta!

Sorin

1 User(i) citesc acest topic

0 memberi, 1 vizitatori, 0 useri anonimi